Вкладки та вініри
05
серп.

Чим відрізняється звичайна пломба від вкладки?

Дуже часто пацієнти цікавляться, чим таким особливим відрізняється вкладка від звичайної пломби, і який сенс ставити вкладку, яка в рази дорожче пломби.

Спробуємо розібратися. Отже, пломба - це реставрація дефекту зуба одним з видів композитних матеріалів. Сьогодні найбільш просунутий матеріал для пломб - світлотверднучий фотополімер. Фотополімерна пломба безумовно - один із кращих варіантів лікування. Ці пломби естетичні, міцні й красиві - в ідеалі відполіровані пломба не повинна відрізнятися від тканин зуба ні кольором, ні прозорістю, ні блиском. Якщо дефект зуба «незначний» - 100% потрібно ставити фотополімерну пломбу.

 

Головний недолік пломби - її усадка в процесі затвердіння, яка призводить до скорочення її обсягу від 0,7% до 3%. Це обмежує доцільність застосування пломб для реставрації «великих» дефектів зубів. Як правило, саме в цьому випадку, застосовують вкладки та вініри.

Вкладка, з технічної точки зору, - те саме, що й пломба, тільки процес її виготовлення проходить не в стоматологічному кабінеті, а в технічній лабораторії.

Керамічні вкладки - безумовні лідери за своїми властивостями. Це обумовлено тим, що серед інших матеріалів в стоматології, саме кераміка має властивості, максимально наближеними до зубної емалі.

Установка керамічної вкладки забезпечує практично 100% відновлення міцності зуба. Тому в ситуаціях із великим руйнуванням зуба краще встановка вкладки, а не пломби. І дуже часто, якщо зуб сильно зруйнований, але ще "живий" - це єдиний спосіб уникнути протезування зуба коронкою. Простіше кажучи, вкладки та вініри ставлять, коли пломбу ставити вже пізно, а коронку - рано.

Вінір також виготовляється в лабораторії, це керамічна пластинка, яку лікар прикріплює на зовнішню поверхню зуба, чим досягається природна форма і зовнішній вигляд зуба.

Як і вкладки, вініри мають абсолютно природний вигляд і виготовляються в лабораторії. Обробка зуба під вінір мінімальна - емаль сточується всього лише на 0,3-0,7мм, а ріжуча кромка - менше 1мм. Це значно менше, ніж потрібно для обробки під коронку.

Реставрований зуб виглядає цілком природно та виключно естетично. Функціональність також чудова, завдяки твердості кераміки.
У яких же випадках використовуються вініри?

  • Травмування або скол зуба;
  • При необхідності коригування зовнішнього вигляду зуба за бажанням пацієнта (зміна природного кольору або форми зуба);
  • Для маскування щілини між зубами;

Вкладки (вініри) у середньому слугуватимуть не менше 5 років. Основна причина заміни вкладок на зубні коронки - відколи стінок зуба. Догляд є типовим - не допускати появи карієсу під вкладкою (вініром), який може привести до пошкодження кореня зуба.

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.