Профілактика

Навіщо і чому: регулярний візит до стоматолога; чистка зубів; жувальні гумки; все необхідне для якісного догляду за зубами.

Як би довго ми не міркували над корисними порадами від стоматолога, їх, в принципі, можна скоротити до двох великих істин:

  • Регулярне відвідування лікаря є необхідним;
  • Чистити зуби - обов'язково.

Візит лікаря.

Для ЕФЕКТИВНОЇ профілактики, згідно з досвідом і порадами досвідчених стоматологів усього світу, необхідно відвідувати лікаря раз на 6 місяців (у крайньому випадку - хоча б раз на рік). Уже саме поняття "профілактика" означає запоруку відсутності серйозних проблем зі здоров'ям порожнини рота в майбутньому і можливість заощадити на лікуванні. Лікар порадить, що потрібно виправити в щоденному догляді за зубами, порекомендує зубну пасту та щітку. Також необхідно регулярно позбавлятися нальоту та зубного каменю. Дуже важливо вчасно помітити та вилікувати дрібні пошкодження зубів карієсом, тим самим позбавляючи себе ускладнень.

Чищення зубів: навіщо ми це робимо? Чим краще користуватися? Як часто необхідно проробляти цю процедуру?

Кожен помічав, що залишки їжі застрягають між зубами. Як і будь-яка органіка, їжа піддається розкладанню; досить неприємно, коли це відбувається у нас у роті. Робота бактерій сприяє пошкодженню структури зуба, викликаючи відомий нам усім карієс; з'являється зубний камінь. Люди, які відповідально ставляться до чищення зубів, страждають на карієс значно рідше, ніж середньостатистичний пацієнт. Також серйозною проблемою, з якою стикаються противники чистки зубів, є неприємний запах із рота. Звичайно, і це можна було б перетерпіти, проте в особливо запущених випадках пацієнти відчувають біль від парадонтиту, що розвивається (запалення тканин, що оточують пародонт), та від захворювань ясен. Навіть дитина може задати ось таке цікаве питання: тварини прекрасно себе почувають без зубних щіток і ополіскувачів для рота, чим ми гірші? Навіщо ми взагалі витрачаємо на це час? Питання є досить логічним, але і відповідь не примушує себе чекати: завдяки еволюції людство кардинально змінило свої звички харчування, поведінки, догляду за собою; підводить і екологія. Ми більше не живемо в природних умовах, все адаптується під зміни середовища, та чищення зубів - не виняток.

Чим чистити зуби?

Щітки

  1. Щетина. Останнім часом у нас не виникає питання, вибрати щетину натуральну або штучну - тут ми всі давно перейшли на штучну. Вона довговічніша та практичніша.
  2. Розмір. Стандартно головка щітки повинна бути розміром з 3 наших зуба, не більше.
  3. Жорсткість. Середньостатистичному пацієнту рекомендується користуватися щіткою середньої жорсткості. У наш час виготовляють щітки з індикатором: коли щітка вже досить довго використовується, т  її пора б замінити, барвник зникає зі щетинок.
  4. Електричні зубні щітки. Популярність таких приладів зростає з кожним днем, проте несправності в них відбуваються значно частіше.
  5. Електричні апарати для чищення зубів. Такі машини працюють на пальчикових батареях, гумовий накінечник одягається на вісь приладу і полірує зуб. Ефект дійсно досить хороший, але часте використання такого приладу призводить до пошкодження емалі. Цей недолік можна також віднести до зубних паст, в які додають відбілюючі кристали.

Зубна нитка

Зубна нитка є дуже корисним елементом догляду за зубами, яким, проте, нехтує більшість населення планети. Якими тонкими б не були щетинки вашої нової зубної щітки, вони не можуть позбавити найменші щілинки між вашими зубами від залишків їжі, і саме тут присутній фактор ризику для розвитку карієсу. Існують найрізноманітніші форми зубної нитки. Багато з нас замість покупки нитки в аптеці використовують швейну нитку. Робити цього не варто, тому як вона зовсім не найміцніша, а її залишки між зубами досить важко витягнути.

Іригатор

Цей прилад хоч і з'явився в середині 60-х років, до цих пір не став елементом нашого повсякденного життя. Іригатор являє собою резервуар з рідиною, до якого приєднані накінечник і насос. З нього вилітає струмінь води під регульованим тиском, який здатен очистити простір між зубами в 5 разів краще зубної щітки, згідно з дослідженнями 2008 року. Потік також масажує ясна, не пошкоджуючи їх, що покращує кровообіг. Прилад підходить як дорослим, так і дітям. Існують різноманітні насадки і регулятори тиску. Проблем із використанням машинки, як правило, ні у кого не виникає.

Зубна паста

Варіантів на ринку величезна кількість, і всі вони гарні, але все ж необхідно пам'ятати про основні критерії вибору зубної пасти. Фтор - компонент більшості зубних паст, не слід ним нехтувати. Основною відмінністю зубних паст є кількість абразиву - нерозчинного компонента, який позбавляє від нальоту та становить в середньому 50% вашого тюбика. Стоматологи рекомендують чергувати зубні пасти з більшою та маншою кількістю абразивного матеріалу. Залежно від індивідуального випадку - вікової групи, чутливості зубів та ясен, захворювань порожнини рота - лікарі радять пацієнтам специфічні зубні пасти: для чутливих зубів і пародонтозу, для дітей, відбілюючі пасти. Ці рекомендації не побудовані на порожньому місці, адже в залежності від віку, умов життя, генетичної схильності, у пацієнтів може відрізнятися кількість кальцію і апатитів у структурі зуба. Усі ці нюанси необхідно враховувати при виборі як зубної пасти, так і щітки. 

Жувальна гумка

Всі ми бачили реклами та чули, що використання жувальної гумки якимось чарівним чином впливає на рівень кислотності ротової порожнини та є хорошим способом профілактики розвитку зубних хвороб. Це дійсно так, тому стоматологи рекомендують жувати такі гумки після прийому їжі. Але все ж знаходяться пацієнти, здатні неправильно сприйняти інформацію - ні в якому разі не варто думати, то жуйка замінить щоденне чищення зубів. Жувальна гумка дійсно рівномірно навантажує пародонт і покращує кровообіг щелеп, але все ж таки не є найкращим способом чистити зуби.

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.