Реставрація зубів необхідна в разі пошкодження форми або порушення функції зубів.
У наш час важливі не тільки професіоналізм і якість роботи, а й високий рівень естетики фінальної реставрації. У зв'язку з цим Ви можете почути такий термін як художня або косметична реставрація зубів. Основною метою естетичної стоматології є відновлення функції і форми пошкодженого зуба, і, що не менш важливо, позбавлення пацієнта будь-якого психологічного дискомфорту, пов'язаного з поганими зубами. Із точки зору сучасної естетичної стоматології, гарну посмішку визначають такі критерії, як рівні зуби, здорові ясна природного кольору, «краса і природність зубів», що визначається їхнім кольором і прозорістю. Природний колір зубу по суті надають дентин й емаль. Градація кольору від шийки до краю зуба насправді обгрунтована різною товщиною тканини, дентин є більш щільним, емаль - менш щільною тканиною. Прозорі краї ріжучого зуба надають усмішці природність. У випадку, якщо ріжучий край зуба добре виражений, пацієнт виглядає молодше, так як із віком краї зазвичай стираються. При реставрації лікар може відновити форму та прозорість краю зуба, що додасть посмішці природність і молодості. Із цією метою в естетичній стоматології використовуються композитні матеріали або вініри.
Існують два методи реставрації зубів:
Пряма реставрація зубів проводиться за допомогою композитних пломбувальних матеріалів, вони ж - фотополімери. Це відновлення та корекція естетичних і функціональних параметрів зуба композитними матеріалами безпосередньо в порожнині рота. Непряма реставрація зубів за допомогою вінірів проводиться стоматологами-протезистами. Для виготовлення вініру використовуються металеві або керамічні матеріали. Попередньо зуб, на який планується встановлення вініру, обробляється, із нього лікар робить зліпок. У лабораторії на основі зліпка з обраного матеріалу готується вінір, який на наступному етапі лікування приклеюється до підготовленого зубу.

Естетична стоматологія користується технологіями практично всіх стоматологічних дисциплін. Сьогодні вона може вирішувати такі проблеми, як:
- виправлення неправильного положення зубів;
- корекція мезіального прикусу (коли нижня щелепа видається вперед);
- маскування щелини між зубами, що збільшується з віком;
- видалення просвітів між зубами.
Як відомо, клінічне пломбування в першу чергу націлене на відновлення функцій зуба та його життєдіяльності, у той час як при реставрації основною метою є надати зубу втрачену природну форму, використовуючи матеріали, що успішно імітують емаль і дентин за кольором і прозорістю. Пломбування - чисто лікувальна процедура, тоді як реставрація поєднує в собі елементи лікувальної та художньої роботи. Результатом реставрації є штучний зуб або частина зуба, що не відрізнити від природної за формою, кольором, прозоростю, блиском поверхні.