Коронки та мости
05
серп.

Штучна коронка - це нез'ємний протез, що імітує анатомію форми одного зуба для відновлення його функціональності.

Мостовидний зубний протез - це нез'ємний протез, конструкція якого побудована з декількох коронок. Міст спирається на кілька зубів або коронок.

Сьогодні більшість пацієнтів віддають перевагу коронкам, які найбільш точно імітують справжні зуби, тобто металокерамічні або суцільнокерамічні коронки.

Штамповані та Пластмасові коронки вже не відповідають сьогоднішньому рівню стоматології, тож ми їх нікому не рекомендуємо, окрім як для цілей ТИМЧАСОВОГО протезування.

 

 Сучасні коронки:

Суцільнолита коронка це коронка з хорошою функціональністю. Величезний недолік - її низька естетика. Ще один недолік - висока теплопровідність, що викликає неприємні відчуття при прийомі гарячої їжі. 

Суцільнокерамічна коронка. Найважливіша перевага таких коронок - висока естетичність. База коронки виготовляється з цирконієвого ковпачка, який поєднує високу міцність і прозорість. Це забезпечує найкращу естетику з усіх існуючих видів коронок. Ця техніка застосовується в високоестетичних мостах у фронтальній і передній частині зубного ряду.  

Також важливо, що в цьому випадку зуб препарується навіть менше, ніж в разі металокерамічних коронок, і є можливість виконувати ненавантажені короткі мости. Недоліком можна вважати високу вартість таких коронок.

Металокерамічна коронка.   Це суцільнолитий каркас, зовнішня поверхня якого облицьована керамікою. Металокерамічна коронка виглядає дуже естетично і дозволяє лікарю точно потрапити в колір або відтінок зубів пацієнта. Термін експлуатації дуже великий. На сьогоднішній день, металокерамічна коронка - це найестетичніший і ДОСТУПНИЙ варіант протезування зубів.

Ознака високого класу протезування - виконання коронки з плечовою масою. Це особлива кераміка, яка «ізолює» метал в областях прилягання коронки до тканин зуба. Коронки з плечовою масою набагато більш естетичні й функціональні. Навіть при зміні контуру ясен, ніяких проблем із естетикою не виникає. Вартість коронки з плечової масою трохи вище.

Найважливіші етапи протезування коронками:

  1. Попереднє лікування, у разі необхідності (видалення зубного каменю, пломбування, лікування каналів зуба, ясен і т.д.);
  2. Препарування, щоб зуб мав «конусну» форму для встановлення коронки. Глибина препарування МІНІМАЛЬНА й залежить від особливості зуба та від типу коронки. Потім знімаються відбитки (зліпки), за якими в техлабораторіі виготовляють коронку;
  3. Поки робота знаходиться у виготовленні, на зуб встановлюється тимчасова коронка для запобігання пошкоджень. 
  4. В лабораторії виконується кропітка робота: потрібно скопіювати всі природні особливості зуба (горби, забарвлення, прозорість і т.д.).
  5. Коли постійна коронка готова, проводиться примірка, якщо буде потрібно - корекція форми, кольору і т. п.
  6. Завершальний етап - фіксація коронки на постійний цемент.

 

 

 

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.