FAQ

 

У якому віці потрібно починати вирівнювати зуби?

Сучасні технології в стоматології зруйнували всі вікові обмеження, тепер в ортодонтії їх не існує. До лікаря-ортодонта звертаються і в 20, і в 30, і в 50 років.

Для чого потрібно ортодонтичне лікування?

Це часто необхідно для зниження ризиків подальших захворювань тканин порожнини рота, для грамотного протезування в майбутньому, і головне - для набуття впевненості в собі!

Чи є протипоказання до лікування брекет-системою?

 

Основним фактором ризику є алергічні реакції, також перешкодити лікуванню можуть неякісна гігієна порожнини рота та просто небажання пацієнта щось змінити.

Які системи найбільш естетичні?

Це питання не має точної відповіді, так як вибір брекет-системи залежить від бажань пацієнта. Існують абсолютно непомітні брекети, які кріпляться на внутрішній стороні зуба, є прозорі. Також можна підібрати різнокольорові брекети.

Як досягти результату в найкоротші терміни?

Середній термін лікування брекет-системою 1,5-3 року. З точки зору фізіології та будови людської щелепи, швидкість зрушення зуба не може перевищувати 1 мм на місяць, а в процесі як правило беруть участь 24-30 зубів.

На скільки надійний результат лікування?

За умови, що протягом усього лікування і по його завершенню пацієнт виконував всі рекомендації лікаря, ніяких проблем й ускладнень виникнути не повинно!

Якщо ви плануєте встановлювати брекет систему, ви повинні знати:

  1.  Лікування у ортодонта вимагає обов'язкового відвідування терапевта-стоматолога для санації порожнини рота не рідше двох разів на рік.
  2. Для запобігання ускладнень, деформації структури емалі та пошкодження тканин ротової порожнини, пацієнту потрібно буде також регулярно відвідувати гігієніста для контролю стану емалі та належного професійного гігієнічного догляду.
  3. У процесі лікування брекет-системою може виникнути такий дискомфорт, як кровоточивість ясен, набряк. Ці симптоми можуть виникнути як наслідок реакції ясен на застосування сили, у такому випадку потрібно проконсультуватися зі своїм лікарем-ортодонтом для корекції величини сили.
  4. Якщо пацієнт раніше спостерігався у лікаря-пародонтолога і мав захворювання пародонту (навколозубних тканин), установка брекетів можлива тільки з дозволу пародонтолога, також необхідний його постійний контроль над станом тканин пародонта.
  5. При знятті брекетів ймовірно пошкодження депульпованих зубів; зубів, із наявністю дефектів емалі. Будь-які порушення цілісності пломбувального матеріалу, тріщини або відколи в керамічних конструкціях та інші виниклі ускладнення, усуваються лікарем-терапевтом. 
  6. Якщо пацієнт має проблеми або патології зі скроневощелеповим суглобом, ортодонтичне лікування не є рішенням. Необхідно перш за все відвідати відповідного фахівця.
  7. Так як алергія є основним протипоказанням ортодонтичного лікування, про її наявність слід передчасно повідомити лікаря. Залежно від ступеня алергічної реакції, лікар проведе необхідні тести або направить Вас до алерголога.
  8. У різко виражених випадках неправильного прикусу може знадобиться комплексне лікування ортодонта і стоматолога-хірурга.
  9. При наявності хронічних або системних захворювань, лікаря-ортодонта необхідно проконсультуватися з Вашим лікуючим лікарем й узгодити з ним план лікування.
  10. Застосування певних зовнішніх ортодонтичних апаратів (лицьових дуг; масок) дозволено виключно в спокійному стані; під час активних ігор, занять спортом і подібне, для уникнення травм обличчя, їх потрібно знімати.
  11. При найменшій поломці, зміщенні апарату, дискомфорті звичайно ж потрібно зв'язатися з лікарем для запобігання подальших ускладнень. 

Як виникли брекети?

На думку вчених та істориків, історія брекетів починається ще за стародавніх часів. Близько 400-300 до н. е. Гіппократ й Аристотель розглядали способи випрямлення зубів і виправлення різних стоматологічних станів. Археологи виявили численні муміфіковані поховання, де навколо зубів мумій були оповиті металеві стрічки. Не дивлячись на це, ортодонтія як сфера медицини почала розвиватися в 18-му та 19-му століттях. У 1728 році французький дантист П'єр Фаухард, якому часто приписують винахід сучасної ортодонтії, опублікував книгу про методи випрямлення зубів. Фаухард в своїй практиці використовував пристрій під назвою «Бандо» - шматок заліза, який допомагав розширювати арку зубів.

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.