Що потрібно знати, якщо мені встановили брекети?
Як правильно чистити зуби?
Що можна, а що не можна їсти?

Брекети відмінно підходять для вирівнювання й поліпшення Вашої посмішки в тому випадку, якщо Ви знаєте, як правильно про них піклуватися. Коли Вам встановили брекети, чистка зубів вже не так проста, як звична Вам - два рази на день + зубна нитка. На додаток до чищення зубів, Ви повинні ретельно все очистити між скобами й дугами, які збирають їжу та наліт. Щоб отримати здорову та білу посмішку, коли Ваші брекети знімуть, важливо зберегти хороший режим гігієни порожнини рота. Погляньте на деякі з кращих способів чищення і підтримки здорових зубів і брекетів.
Як правильно чистити зуби, якщо мені встановили брекетну систему?
- Оберіть правильну зубну щітку
Ви повинні вибрати щітку з такими пензликами, які можуть очищати між скобами та навколо них. Деякі професійні ортодонти рекомендують використовувати два види щіток, м'яку зубну щітку і спеціальні пензлики для брекетів (proxabrush). Спочатку за допомогою м'якої щітки почистіть кожен зуб від низу до верху, чистіть і сам брекет. Потім використовуйте кисть proxabrush декількома рухами в кожному напрямку, очищаючи простір між двома скобами.
- Чистіть зубною ниткою
Флосування може здатися дратівливим завданням, навіть без брекетів. Але дуже важливо, щоб Ви чистили хоча б один раз на день, якщо у Вас є брекети. Обов'язково ретельно очистіть всі зуби та ротову порожнину щоб запобігти накопиченню зубного нальоту та бляшок між зубами.
- Полощіть рот
Регулярне використання ополіскувача для рота допомагає очистити ротову порожнину від їжі та нальоту між зубами та скобами. Крім того, ополіскування допомагає зменшити запалення ясен і щік, що виникають при носінні брекетів. Використовуйте рідину для полоскання рота, яка спеціально захищає від гінгівіту.
- Очистити знімний пристрій для вирівнювання зубів
В якості частини регулярного розкладу чистки зубів переконайтеся, що Ви очищаєте зйомний прилад. Ви можете покласти таблетку для чищення зубів, таку як Polident або Efferdent, в чашку з водою та залишати прилад у цьому розчині кожен день, або щонайменше 3 рази на тиждень. Таким чином, Ваш пристрій не накопичуватиме наліт і бактерії.
Як часто я повинен / повинна чистити брекети?

Чистка на щоденній основі дуже важлива, але багато людей забувають, що зубна нитка теж повинна стати звичкою. Кращий час для чищення зубів ниткою - прямо перед сном.
Якщо є можливість, наполегливо радимо чистити зуби після кожного прийому їжі. Якщо це неможливо, Ви повинні хоча б прополоскати рот водою після їжі, щоб їжа не залишалася в Ваших скобах і між зубів.
Ви також повинні стежити за регулярним очищенням зубів у стоматолога (професійна чиста зубів або чистка зубних відкладень), щонайменше кожні 6 місяців. Крім того, що лікар-гігієніст якісно подбає про чищення брекетів там, куди Ви не можете дістати при звичайному щоденному чищенні, ортодонт зможе перевірити, чи всі брекети на місці, чи немає пошкоджень системи, тощо.
Ризики при поганій гігієні порожнини рота
Брекети використовуються, щоб дати Вам більш здорову та гарну посмішку. Але без належної гігієни порожнини рота Ваші зуби можуть стати пошкодженими та знебарвленими. Навіть якщо у Вас немає брекетів, ыз зубами можуть виникнути серйозні проблеми без належного догляду. На жаль, ризики ще вище для тих, у кого встановлена брекетная система. Основні проблеми, пов'язані з поганою гігієною і брекетами, - гінгівіт, пародонтит, декальцифікація.

Гінгівіт
Ознаки гінгівіту (захворювання ясен) - це набряки та / або кровоточивысть ясен. Ця проблема викликана бляшками, які накопичуються навколо лінії ясен. Це перший етап в серії хвороб періодонта (докладніше читайте періодонтологія). Щоб запобігти цьому, Ви повинні часто чистити зуби й не забувати злегка очищувати лінію ясен.
Періодонтит
Якщо гінгівіт не лікувати, це може привести до періодонтиту. Ознаками цього захворювання є інфекція ясен і запалення, яке поширюється на кістки і зв'язки, що підтримують зуб.
Декальцифікація
Декальцифікація - це незворотний процес появи плям навколо скоб, які часто називають «білими відмітками». Ці плями та мітки можуть забарвити зуби назавжди, тому найкраще вжити профілактичних заходів, щоб вони не утворювалися. Регулярна й ретельна чистка допоможе цьому.
Яку їжу можна їсти з брекетами?
Нехай це і не зовсім приємно - бути вимушеним уникати певних продуктів e раціоні, - пошкодження системи через липкe або хрустe їжe може стати ще менш радісною подією. Щоб уникнути застрявання їжі або, що ще гірше, поломок, найкраще уникати таких продуктів:
- карамель
- шоколадні батончики
- арахісове масло
- жорсткі цукерки
- горішки
- жувальні цукерки
- попкорн
- жуйка
Найкраще уникати перерахованих вище продуктів; крім того, є список харчових продуктів, які Ви можете їсти, якщо будете обережні:
- чіпси (їсти по одній, обережно)
- хрусткі овочі та фрукти, такі як яблука, морква (розрізати на дрібні шматочки)
- бублики (розламувати на маленькі шматочки)
- кукурудза
- цукрові напої (обмежити кількість, оскільки вони можуть призвести до сколу зуба при надмірному вживанні)